Svéráz
Folklorní soubor z Podluží

Aktivity

V souboru se soustřeďuje mnoho šikovných a aktivních lidí, kteří milují folklor a to především rodné Podluží.

Krojové dílny Na podzim 2014 jsme uspořádali I. KROJOVÉ DÍLNY, kde jsme chtěli přiblížit folklorním nadšencům výrobu krojů přímo za pomoci lidí, kteří je sami dlouhá léta vyrábějí a mají s tím bohaté zkušenosti. Zájem předčil naše očekávání.

Kalendáře V roce 2012 jsme vydali náš první folklorní kalendář na rok 2013 o výrobě krojů na Podluží. Na další rok 2014 jsme vydali kalendář zachycují dávný život na vesnici. Oba kalendáře jsme křtili každý rok na Mikulášském jarmarku ve Tvrdonicích.

Hodová škola Na jaře 2012 jsme uspořádali I. HODOVOU ŠKOLU, kde jsme učili zájemce základy hodových tanců. Chtěli jsme, aby mládež, která jde poprvní v kroji uměla už základy tanců a mohla se na hodech jen dále zdokonalovat. Tyto školy jsme pořádali každé další jaro.

Malovaný kraj V roce 2013 jsme vydaly týdenní stolní kalendář zachycující život na vesnici v době mládí našich babiček. Fotografie z kalendáře se zalíbili redaktorům folklorního časopisu Malovaný kraj a proto s námi navázali spolupráci. Celý rok 2014 plnily přední stránky časopisu fotky z kalendáře.

© 2014 www.fssveraz.eu kontakt
english-flag facebook-ico
To Top